title_5adf6f04cc5a112887537961524592388
title_5adf6f04cc5f519634907431524592388
title_5adf6f04cc64b5597059111524592388

بیگ دیتا

خدمات بیگ دیتا

داده ها با ارزش ترین منابع یک سازمان هستند. داده ها هرگز از بین نمی روند در هر ثانیه داده های زیادی از میان وب سایت ها و تلفن ها و سنسور ها و… ساخته می شوند.

این داده ها را ما برای آینده ذخیره می کنیم. به این اعداد نگاهی بیاندازید، ما بیش از ۲.۵ کوانتیلیون بایت در هر روز داده تولید می کنیم و سازمان ها در حال حاضر یاد گرفتند که چطور این داده ها را برای موفقیت سازمان خود استفاده کنند.

ما در یک اقتصاد داده محور زندگی می کنیم، با ظهور اینترنت اشیاء اتصالات به دنیای مجازی افزایش یافت و به طبع داده های بیشتری برای شرکت ها تولید شد و تولید بیشتر داده منجربه آنالیز بهتر داده شده است.
بیگ دیتا کمک شایانی به تصمیم گیری مدیران می کند، بیگ دیتا به عنوان یک مزیت رقابتی بین شرکت ها تبدیل گشته است.

چه صنایعی از بیگ دیتا استفاده می کنند؟

تجزیه و تحلیل داده ها تغییرات قابل ملاحظه ای را در اکثر صنایع در طی چند سال گذشته بوجود آورده است.
صنایعی که به طور گسترده در آن از بیگ دیتا استفاده می شود عبارت است از:

 • بانکداری و اوراق بهادار
 • ارائه دهندگان خدمات بهداشتی
 • ارتباطات، رسانه ها و سرگرمی
 • آموزش
 • تولید و منابع طبیعی
 • دولت
 • بیمه
 • تجارت خرده فروشی و عمده فروشی
 • حمل و نقل
 • انرژی و آب و برق

مدیریت بیگ دیتا (Big data management): اطلاعات ایجاد شده توسط دستگاه و داده ها انسانی مثل ایمیل ها و سخنرانی ها و… که استفاده از این اطلاعات بستگی به کاری دارد که می خواهید انجام دهید.
مدیریت داده ها و ذخیره سازی (Data management and storage): داده ها ساخت یافته و غیرساخت یافته در یک مرحله ذخیره می شوند.
موتورها (Engines): موتور ها وظیفه پردازش بیگ دیتا را دارند مانند آپاچی و هدوپ که در مقیاس ها بزرگ، از این پردازش گرها استفاده می شود.
آماده سازی داده ها برای تجزیه و تحلیل(Preparing data for analytics): این مرحله شامل بهبود کیفیت، یکپارچه سازی داده ها می باشد.
تجزیه و تحلیل داده های مصور(Analytics and data visualization): داده های جمع آوری شده در یک ساختار برای آنالیز آماده می شوند در این مرحله ارتباطات پنهان بین داده ها مشخص می شود.

با بیگ دیتا و تحلیل هوشمند، تحلیل گران تنها ۲۰ درصد از زمان خودشان را صرف پیدا کردن داده می کنند و این بدان معنی است که ۸۰ درصد تمرکزشان بر روی آنالیز داده ها قرار می دهند.

داده‌های عظیم: این عنوان به دلیل اینکه ریشه عربی دارد پیشنهاد نمی‌شود. ضمن اینکه بیشتر برابر واژگانی مانند 'Huge'، 'Great و 'Enormous' می‌باشد.
داده‌های انبوه: انبوه بیشتر اشاره به واژه‌هایی مانند 'dense' و 'mass' داردو بعنوان معدل برای big مناسب به نظر نمی‌رسد.
داده‌های حجیم: این عنوان بنظر مناسب نیست زیرا بیشتر به بعد 'Volume' یا حجم که یکی از ویژگی‌های زمینه 'Big Data' است اشاره می‌کند.
بزرگ داده: این واژه هم‌اکنون بیشتر برای برابر واژه 'Large' استفاده می‌شود. (مانند Large Scale: مقیاس بزرگ) و بنابراین پیشنهاد نمی‌شود.
وزرگ داده: این عنوان همان بزرگ است که در فارسی قدیم برای اشاره به عظمت مقام و یا وسعت قلمرو (برابر 'Great' و 'Vast') استفاده شده است.
کلان داده: این عنوان به نظر می‌رسد که برای 'Big Data' مناسبتر باشد. زیرا ترکیبات مشابه دیگری نیز دارد که ترجمه کلان برای آنهای نیز استفاده می‌شود (مانند 'Big Approach': رویکرد کلان)
داده‌های بزرگ: این عنوان به نظر می‌رسد مناسب‌ترین برابر برای 'Big Data' باشد. زیرا هم به لحاظ مفهومی به Big اشاره دارد و هم از نظر مفرد یا جمع بودن، با Data همخوان است.
مه داده چیست؟ این عنوان یکی دیگر از برابرات 'Big Data' می‌باشد. زیرا هم به لحاظ مفهومی به Big اشاره دارد و هم از نظر مفرد یا جمع بودن، با Data همخوان است.

 

داده‌ كاوي چيست؟ چرا داده كاوي نياز است؟

امروزه در اكثر سازمانها، داده‌ها به سرعت در حال جمع آوري و ذخيره شدن مي باشند. اما مي توان ادعا كرد كه عليرغم اين حجم انبوه‌داده‌ها، امروزه سازمانها با فقر دانش در تصميم گيري روبرو هستند.

چگونه ميتوان از اين داده ها براي رفع مشكل تصميم گيري مديران استفاده نمود؟

داده كاوي عبارت است از: "استخراج اطلاعات و دانش و كشف الگوهاي پنهان از پايگاه داده‌هاي بسيار بزرگ"

چه موقع و كجا داده‌كاوي نياز است؟

مسئله اي پيچيده و ناساختيافته و يا نيمه ساختيافته

داده‌هاي مرتبط وجود داشته باشند و به آنها دسترسي داشت

داده ها در يكجا مجتمع شده و انباره داده ها ايجاد شود.

توانايي كامپيوترها امكان استفاده از نرم افزارهاي مرتبط با داده كاوي را به ما بدهند

مديران نياز به استفاده از دانش استخراج شده از داده ها را حس كرده باشند

 

 

درباره الماس سبز

گروه برندسازی اینترنتی تبلیغاتی و بازاریابی الکترونیک الماس سبز در سال 1388در زمینه طراحی و تولید،تحلیل برند و اجرا، پروژه وب برندینگ تبلیغاتی و انفورماتیک به صورت رسمی فعالیت اصلی خود را آغاز نموده است .

هدف ما خدمت رسانی چند گانه در حیطه امور طراحی و ساخت برند،امور تبلیغاتی نوین،بازاریابی اینترنتی و تبلیغات حرفه ای در شبکه اجتماعی است .

تماس با الماس سبز

 • ایمیل info@greendiamondadv.com
 • تلفن و تلگرام 09383132099
 • لطفا در صورت امکان از طریق تلگرام مکاتبه نمایید.
 • آدرس شهر تهران - کرج - شهریار
 • کانال تلگرام الماس سبز https://telegram.me/greendiamondadv

یک برند،دنیایی از خدمات حرفه ای

الماس سبز با توجه به تغییرات آنی بازار،تاکتیک ها،چیدمان المان ها (آیتم های مفهومی برند) ، تجزبه تحلیل و انتخاب نوع تبلیغ جهت رقابت میان مشتریان گوناگون،تفهیم مطالب با تاثیر بیشتر به مشتریان،شناخت سطح نیاز،سلایق مشتری و مشتری مداری،سهولت در نحوه ارئه خدمات هوشمند با ارائه ایده های نوین تبلیغاتی و خلاقانه همراه با جذابیت بصری،رنگبندی متنوع و جذاب،ساخت رزومه حرفه ای قدرتمند،معرفی تصویری محصول،مشاهده نمای سه بعدی،متناسب با فعالیت و کسب و کار تان به شما کمک می کنیم .
Top