title_5adf6f434ce2e3005930331524592451
title_5adf6f434ce8218490232261524592451
title_5adf6f434ced89211852991524592451

مصور سازی در داده کاوی

مصورسازی داده ها (Data Visualization)

الماس سبز با ارائه خدمات مصور سازی اطلاعات از بانک اطلاعات مشتریان راهکارهای مناسبی برای بهبود نقاط قوت و ضعف نشان می دهد.

ارائه خدمات مصور سازی داده ها رایانه ای و گرافیکی سه بعدی

مصورسازی داده شاخه‌ای از آمار توصیفی است که به مطالعهٔ چگونگی نمایش داده و انتقال اطلاعات به بیننده می‌پردازد. یک هدف اصلی مصورسازی داده، انتقال بهینهٔ اطلاعات به بیننده توسط داده‌نمایی است. مصورسازی بهینه، کاربر را قادر به تحلیل داده و استدلال در مورد آن می‌کند. مصورسازی داده هم علم است و هم هنر.

یکی از شاخه های آمار توصیفی برای نمایش و طبقه بندی داده ها است که امکانی را برای ساده سازی مثال های پیچیده و راحت تر انتقال دادن پیام داده ها فراهم می کند. مصورسازی یکی از بهترین روش‌ ها برای بیان و ارائه نتایج و تحلیل های داده کاوی می باشد. با استفاده از روش‌ های مصورسازی داده ها علاوه بر اینکه می توان نتایج بدست آمده را ارائه داد، همچنین می توان به کشف دانش از نمودارها و دیاگرام ها پرداخت.

عناوین Data Visualization Fundamentals:

- هدایت مخاطبان خود
- آشنایی با داده
- تعیین سلسله مراتب اطلاعات
- طراحی و wireframing ایده ها
- تعریف روایتی
- استفاده از فن چاپ، رنگ، کنتراست، و شکل برای انتقال معنا
- مصورسازی تعاملی

- مصورسازی داده ها برای تحلیل کنندگان دیتا

 

۸ ابزار ساده مصورسازی داده برای داستان بعدی شما

برای اینکه روزنامه‌نگاران داستان‌های پیچیده‌تر و جذاب‌تر بگویند، یکی از بهترین راه‌ها، یادگیری مهارت جمع‌آوری داده است. از کشف و تمیز‌کاری داده گرفته تا فیلتر کردن و تحلیل آن‌ها، روزنامه‌نگاران می‌توانند همه چیز را از فساد سیاسی تا اینکه چگونه مقدار درآمد خانواده‌ای می‌تواند شانس حضور کودکی را در دانشگاه پیش‌بینی کند آشکار سازند. با این‌که بسیاری از روزنامه‌نگاران برای خلق داستان مصور جذاب به طراحان و برنامه‌نویسان در اتاق خبر تکیه می‌کنند، گاهی بهترین گزینه استفاده از ابزارهای رایگان آنلاین است. برای اینکه شما را مشتاق‌تر کنیم، تعدادی از ابزارهای رایگان برای مصورسازی داده بر روی وب را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.

۱. تبلو (Tableau)

با گراف‌ها، نمودارها و نقشه‌های در دسترس، تبلو پابلیک، یک ابزار مصورسازی رایگان و عمومی است. این ابزار به کاربر اجازه می‌دهد که داده‌‌ را به آسانی در داخل سیستم بیندازد و در لحظه بروزرسانی کند. تبلو همچنان به شما این اجازه را می‌دهد که در هنگام تغییرات سریع پروژه با افراد گروه‌های دیگر همکاری کنید.

۲. آی‌چارت (iChart)

سرویس آی‌چارت برای خلق و نمایش نمودارهای جذاب وبسایت شما راه‌حل ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از بین تعدادی سبک‌‌های نموداری، نموداری را انتخاب کنید که به طور کامل با طرح رنگی وبسایت‌تان شخصی‌سازی شده. بعلاوه، نمودارها می‌توانند داده‌ها را از گوگل داک و صفحات اکسل نیز بگیرند.

۳. تایم‌لاین (Timeline)

تایم‌لاین یک منبع باز رایگان است که با تحویل جدول زمانی زیبا و تعاملی به موس کاربر پاسخ می‌دهد. این جزء برای کشف عمق اطلاعات، بدون از دست دادن تصویر بزرگ‌تر ایده‌آل است.

۴. را (Raw)

را به کاربران خود اجازه می‌دهد که مصورسازی داده‌‌ها را بر مبنای وکتور انجام دهند، جایی که داده‌ می‌تواند به سهولت از اپلیکیشن‌ها به کامپیوتر منتقل شده و با فرمت‌های SVG یا PNG به راحتی بر روی صفحه وب جاسازی شود.

۵. اینستنت‌اطلس (InstantAtlas)

اگر به دنبال ابزاری برای مصورسازی داده همراه نقشه‌برداری هستید، اینستنت‌اطلس را امتحان کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا آمار و نقشه داده را با هم بیامیزید و مصورسازی داده‌ها را به صورت جذاب خلق کنید.

۶. کارتو دی بی (CartoDB)

کارتو دی بی به شما اجازه می‌دهد که به صورت تصویری موقعیت داده‌ خود را تحلیل کنید به گونه‌ای که برای شما معنی دهد. این ابزار راه بی‌نظیری‌ست برای خلق مصور نقشه‌ها و داده‌های جدولی. برای مثال، شما می‌توانید یک فایل csv یا اکسل را از رشته آدرس‌ها تغذیه کرده و این ابزار آن‌ها را به طول و عرض جغرافیایی تبدیل می‌کند و طرح آن را بر روی نقشه می‌اندازد.

۷. اپلیکیشن (Infogr.am)

Infogr.am یک اپلیکیشن رایگان وب است که جدول‌های داده و فایل‌های csv. را قورت داده و اینفوگرفیک‌های جذاب و تعاملی بیرون می‌دهد. بعد از آن‌که شما داده خود را وارد کردید، می‌توانید آن‌ را با نوار، خط و نمودار دایره‌ای استاندارد مصورسازی کرده همچنین قالب و عناصر تعاملی شخصی‌سازی کنید.

۸. نمودارهای گوگل (Google Charts)

نمودار‌های گوگل به مردم به راحتی این اجازه را می‌دهد که از یک سری داده، نمودار بسازند و در صفحه وب قرار دهند. شما می‌توانید خط، نوار، دایره و نمودارهای رادار، همچنین دیاگرام ون، قطعه‌های پراکنده، خطوط براق، نقشه‌ها، گوگل-o-متر خلق کنید. کد‌های QR نیز ساپورت شده‌اند.

 

هدف مصورسازی اطلاعات، بهبود تکنیک‌های بازنمایی و نمایش اطلاعات برای به‌دست آوردن حداکثر نتیجه و شناخت است. بکارگیری آن، علاوه بر کمک به حرکت کاربر در میان انبوه اطلاعات، به رفع محدودیت‌های منطقی موجود در روش‌های جستجو و الگوریتم کمک می‌کند. مصورسازی اطلاعات به خصوص روشی مناسب برای بکارگیری در سایت‌هایی با حجم اطلاعات زیاد و نیز اطلاعات غیرطبقه‌بندی شده است. مصورسازی تکنیکی برای نمایش گرافیکی حجم عظیمی از داده‌هاست. این امر به مطالعه، پژوهش یا کشف روابط معنایی در بین داده‌ها کمک شایانی می‌کند.

 

 مصورسازی علمی (به انگلیسی: Scientific visualization)

 

شاخه‌ای میان‌رشته‌ای در علم است که به مصورسازی یافته‌های علمی در شاخه‌های گوناگون (معماری، هواشناسی، پزشکی، زیست‌شناسی، فیزیک و غیره) می‌پردازد. در مصورسازی علمی تأکید روی بازسازی واقع‌نمایانهٔ حجم‌ها، سطح‌ها، رنگ‌ها و سایر ویژگی‌های پدیدهٔ مورد بررسی است. مصورسازی علمی همچنین شاخه‌ای از علوم کامپیوتر و زیرشاخه‌ای از گرافیک رایانه‌ای شمرده می‌شود. هدف مصورسازی علمی نمایش داده‌های علمی است تا دانشمندان بتوانند آن را بفهمند، توضیح دهند، یا از داده‌هایشان بینش دقیق‌تری پیدا کنند.

 

درباره الماس سبز

گروه برندسازی اینترنتی تبلیغاتی و بازاریابی الکترونیک الماس سبز در سال 1388در زمینه طراحی و تولید،تحلیل برند و اجرا، پروژه وب برندینگ تبلیغاتی و انفورماتیک به صورت رسمی فعالیت اصلی خود را آغاز نموده است .

هدف ما خدمت رسانی چند گانه در حیطه امور طراحی و ساخت برند،امور تبلیغاتی نوین،بازاریابی اینترنتی و تبلیغات حرفه ای در شبکه اجتماعی است .

تماس با الماس سبز

  • ایمیل info@greendiamondadv.com
  • تلفن و تلگرام 09383132099
  • لطفا در صورت امکان از طریق تلگرام مکاتبه نمایید.
  • آدرس شهر تهران - کرج - شهریار
  • کانال تلگرام الماس سبز https://telegram.me/greendiamondadv

یک برند،دنیایی از خدمات حرفه ای

الماس سبز با توجه به تغییرات آنی بازار،تاکتیک ها،چیدمان المان ها (آیتم های مفهومی برند) ، تجزبه تحلیل و انتخاب نوع تبلیغ جهت رقابت میان مشتریان گوناگون،تفهیم مطالب با تاثیر بیشتر به مشتریان،شناخت سطح نیاز،سلایق مشتری و مشتری مداری،سهولت در نحوه ارئه خدمات هوشمند با ارائه ایده های نوین تبلیغاتی و خلاقانه همراه با جذابیت بصری،رنگبندی متنوع و جذاب،ساخت رزومه حرفه ای قدرتمند،معرفی تصویری محصول،مشاهده نمای سه بعدی،متناسب با فعالیت و کسب و کار تان به شما کمک می کنیم .
Top